top of page
  • Zdjęcie autorapekalowka_widokowe_zacisze

Śnieżne spacery dla każdego

Zaktualizowano: 14 cze 2021

Zima w Tatrach... Bajka! Bajka, która zachwyca nawet największych niewrażliwców. Majestatycznie białe szczyty, przyprószone smreki, mieniący się w słońcu świeży puch, skrzypiący pod butami śnieg... Buzia się uśmiecha na samą myśl, a buty same się wiążą do wyjścia!


Dokąd wybrać się na zimowe, łatwe i bezpieczne* wędrówki po Tatrzańskim Parku Narodowym i okolicach? Poniżej nasze propozycje spacerowe na śnieżną zimę w podziale na bardziej i mniej widokowe trasy.


Po kliknięciu na dany link, przeniesiecie się na szczegółowy opis trasy w portalu Traseo. Każdy opis zawiera szczegółową mapę, dane trasy (km, suma podejść itd.), zdjęcia oraz opis, zawierający takie informacje, jak odpowiedniość dla dzieci, piesków, czy polecane miejsce na parking. Jeśli korzystacie ze sportowego zegarka, możecie pobrać też GPX każdej trasy. Oczywiście każda z tych tras jest też odpowiednia na lato, co opisy w Traseo również omawiają.


*bezpieczne - w poniższym zestawieniu znajdziecie tzw. propozycje dla każdego (w tym dla dzieci). Brak tu szlaków wymagających specjalistycznego sprzętu (typu czekany, lawinowe ABC), doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz szlaków, których dotyczy zagrożenie lawinowe. Niemniej jednak, nawet na krótki i prosty spacer, zimą warto spakować na drogę raczki/raki i kijki oraz termos z ciepłym napojem. O szczegółach związanych z tym jak spakować się na wycieczkę w góry w zależności od pory roku, pisaliśmy już tutaj.TRASY WIDOKOWE - najlepiej na słoneczny i bezchmurny dzień


1. Rusinowa Polana - ok. 6,4 km spacer ze startem z parkingu TPN Wierch Poroniec.2. Pękalówka - hale nad Poroninem - Pękalówka - ok. 6,4 km spacer ze startem z Pękalówki <33. Pękalówka - Zoniówka - Pękalówka - Hale nad Poroninem - Pękalówka - ok. 8,5 km spacer ze startem z Pękalówki (czyli wariant B widokowej pętli "Tatry na dłoni").4. Parking Brzeziny - Murowaniec/Betlejemka - Hala Gąsienicowa* - Parking Brzeziny - spacer w kilku wariantach długości (od 12,4 km do 15,4 km) ze startem z parkingu Brzeziny.5. Gubałówka - ok. 3,7 km spacer ze startem z parkingu Furmanowa.

7. Zgorzelisko - Sarkówka - Zgorzelisko - ok. 6,8 km spacer ze startem z parkingu na Polanie Zgorzelisko.8. Kalatówki - ok. 4,2 km spacer ze startem z parkingu COS przy Rondzie Kuźnickim.9. Dolina Kościeliska - ok. 11,2 km spacer ze startem z parkingu w Kirach.10. Dolina Strążyska - ok. 4,8 km spacer ze startem z parkingu pod Doliną Strążyską.
TRASY NIEWIDOKOWE - raczej na pochmurny dzień


10. Dolina Chochołowska - ok. 14,9 km spacer ze startem z parkingu na Siwej Polanie.11. Dolina Białego - ok 5.3 km spacer ze startem z parkingu pod Skocznią.


14. Dolina Strążyska - ok. 4,8 km spacer ze startem z parkingu pod Doliną Strążyską.15. Dolina Kościeliska - ok. 11,2 km spacer ze startem z parkingu w Kirach.16. Droga pod Reglami - ok. 9,9 km spacer ze startem z parkingu pod Skocznią.231 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page