top of page
  • Zdjęcie autorapekalowka_widokowe_zacisze

Trail Running - krótsze i dłuższe trasy biegowe z Pękalówki

Zaktualizowano: 14 cze 2021

Biegi górskie to coraz popularniejsza dyscyplina sportowa. Wymaga świetnej kondycji sportowej, porządnego przygotowania biegowego i specjalistycznego obuwia trailowego. Mając te 3 rzeczy na koncie, cała frajda przed Tobą! Biegi górskie to aktywność, podczas której uwalnia się nasz pierwotny, nieposkromiony, dziki zew wolności, a endorfiny buzują we krwi, jak bąbelki w szampanie. Ogromne zmęczenie gwarantowane, ale uśmiech całej duszy... bezcenny!


Z dwójki gospodarzy Pękalówki biegaczem górskim jest Michał. Uwielbia ganiać po graniach i lasach i ubłocić się po szyję, a w swoją pasję wkręca coraz większą rzeszę znajomych. Pękalówka jest dla biegaczy górskich świetną bazą wypadową, dlatego też zapraszamy Was, Drodzy Biegacze, do zapoznania się z trzema najczęściej bieganymi przez Michała trasami, zaczynającymi się z domu (lub z nieodległej Cyrhli, która znajduje 1,5 km od Pękalówki). W przyszłości dopiszemy do tego artykułu znacznie więcej biegowych propozycji - póki co zaczynamy z takim zestawem!


Po kliknięciu na dany link, przeniesiecie się na szczegółowy opis trasy w portalu Traseo. Każdy opis zawiera szczegółową mapę, dane trasy (km, przewyższenia itd.), zdjęcia oraz opis, omawiający takie kwestie, jak nawierzchnia na danym odcinku czy polecane miejsca na postój. Jeśli korzystacie ze sportowego zegarka, możecie pobrać też GPX każdej trasy.


11,6 km, suma podejść 349 m.

Trasa na rozruch przed bardziej ambitnymi planami lub na podtrzymanie formy. A przy okazji szalenie widokowa - całą drogę możesz podziwiać panoramę Tatr, Gubałówkę i Zakopane.17,6 km, suma podejść 1101 m.

Bieg po szlakach TPN z Pękalówki lub w wersji nieco krótszej, z Cyrhli. Po drodze piękne lasy, strumienie i kilka znanych punktów widokowych na Tatry.3) Półmaraton po górach z Pękalówki": Pękalówka - Cyrhla - Psia Trawka - Murowaniec - Boczań - Przełęcz Nosalowa - Dolina Olczyska - Jaszczurówka - Cyrhla - Pękalówka

20,5 km, suma podejść 1159 m.

Po drodze piękne tatrzańskie widoki!

UWAGA: tę trasę możesz odwrócić i pokonać ją w przeciwnym kierunku. Wtedy zbieg będzie dłuższy i łagodniejszy, a podbieg krótszy i stromszy.


 

W przyszłości opiszemy dla Was także inne ciekawe trasy biegowe!

Bardzo prosimy o dzielenie się z nami Waszymi trailowymi trackami, chętnie pobiegniemy Waszymi śladami :)


To lecimy!

J. i M.

123 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page