top of page
  • Zdjęcie autorapekalowka_widokowe_zacisze

Tatry na dłoni - łatwe i obłędnie widokowe spacery dla każdego

Zaktualizowano: 14 cze 2021

Nie wszyscy są fanami wielogodzinnego wędrowania pod górę, ale raczej wszyscy lubią, gdy rozciągają się przed nimi obłędne górskie panoramy. Czy da się to jakoś pogodzić?


Jasna sprawa. Poniżej przedstawiamy Wam autorskie zestawienie nietrudnych technicznie i przecudownie widokowych tras spacerowych, osiągalnych nawet dla tych, którzy z kondycją mają delikatnie na pieńku. Jedyne, o co musicie zadbać, to wybór takiego dnia na wycieczkę, by pogoda i widoczność były jak najlepsze.


Po kliknięciu na dany link, przeniesiecie się na szczegółowy opis trasy w portalu Traseo. Każdy opis zawiera szczegółową mapę, dane trasy (km, suma podejść itd.), zdjęcia oraz opis, zawierający takie informacje, jak odpowiedniość dla dzieci, piesków, czy polecane miejsce na parking. Jeśli korzystacie ze sportowego zegarka, możecie pobrać też GPX każdej trasy.
2. Zgorzelisko - Sarkówka - Zgorzelisko - ok. 1,5 h spacer ze startem na Polanie Zgorzelisko, 15 min. samochodem z Pękalówki3. Ząb - Harenda, czyli Gubałówka bez tłumów - ok. 1 h spacer granią Gubałówki ze startem na Parkingu Furmanowa, 18 min. samochodem z Pękalówki4. Alpejska panorama, czyli Dolina Białej Wody (Słowacja) - długi spacer płaską i szeroką doliną o kompletnie alpejskim charakterze, ze startem z Łysej Polany5. Rusinowa Polana, czyli tatrzański klasyk - ok. 2 h spacer jednym z najbardziej znanych szlaków w Tatrach, zwieńczonego cudowną, widokową polaną z bacówkami. Start z parkingu pod Rusinową Polaną.Masz pytania? Napisz do nas, chętnie rozwiejemy wątpliwości, lub podpowiemy znacznie więcej.


J. i M.

177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page