top of page
  • Zdjęcie autorapekalowka_widokowe_zacisze

Jakie szczyty widzicie z Pękalówki, a jakie z punktu widokowego na Gawlakach

Z Pękalówki rozpościera się piękny widok na Tatry. Nieopodal natomiast, dokładnie 900 m od domu, znajduje się popularny w okolicy punkt widokowy, z którego obserwować można całe tatrzańskie pasmo górskie, od lewej do prawej. Obłęd! Nie dziwne, że o zachodzie słońca, kiedy Tatry są dodatkowo pięknie doświetlone, zaobserwować tam można zakochane pary...


Jak nazywają się te wszystkie bajkowe szczyty? Na co patrzą goście Pękalówki znad porannej kawy, a na co randkowicze na punkcie widokowym? Poniżej ściągawki :)


1) Widok z Pękalówki2) Widok z punktu widokowego 900 m od Pękalówki


Panorama z punktu widokowego jest rozległa, więc podzieliliśmy ją na odcinki:

- Wschodni

- Centralny

- Zachodni


Odcinek Wschodni (będąc na punkcie widokowym, patrzysz na skrajną lewą część Tatr)Odcinek Centralny (będąc na punkcie widokowym, patrzysz na wprost na Tatry)Odcinek Zachodni (będąc na punkcie widokowym, patrzysz na prawą stronę Tatr...... i na skrajnie prawą stronę Tatr).

Tutaj celowo nie podajemy precyzyjnie przypisanych nazw szczytów, ponieważ patrząc na Tatry Zachodnie pod tym kątem mamy trudność z pewnością, że właściwie je rozpoznajemy. Jeśli czujesz się mocny w tę zabawę i wiesz, co widać na zdjęciu, pisz do nas koniecznie.Pięknie, prawda?

Wpadnij zobaczyć!


Z górskimi pozdrowieniami,

J. i M.

131 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page